اخبار
شماره: 781
1397/02/10 - 03:00
برنامه ریزی مناسب اقتصادی؛ امنیت و آرمش را به ارمغان می آورد

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان شمالی در دیدار با رئیس اداره امور شعب استان این استان، عنوان کرد: اقتصاد بر عملکرد سایر حوزه ها تأثیر بسزایی دارد و چنانچه با عقلانیت برنامه‌ریزی شود آرامش و امنیت را برای جامعه به ارمغان خواهد آورد.

به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد استان خراسان شمالی، آیت‌الله ابوالقاسم یعقوبی _ نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان شمالی و امام ‌جمعه بجنورد_ در این دیدار ضمن تاکید بر تأثیر زیاد اقتصاد در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی، اظهار کرد: نظام اقتصادی در هر کشوری مانند جریان خون در شریان هاست که اگر تنظیم نباشد دیگر اعضا از کار خواهند افتاد.

وی نظام اقتصادی را شریان حیاتی کشور دانست و افزود: اگر مشکلی برای نظام اقتصادی پیش آید آن جامعه متزلزل خواهد شد.

آیت‌الله یعقوبی در بخش دیگری ازسخنان خود تصریح کرد: چنانچه جامعه‌ای در بخش‌های اقتصادی وابسته باشد، در همه حوزه‌های دیگر اعم از اجتماعی، سیاسی و فرهنگی نیز وابسته خواهد بود.

رئیس شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی با بیان اینکه ارتباط تنگاتنگی بین اقتصاد و سایر بخش ها وجود دارد، افزود: اقتصاد بر عملکرد سایر حوزه ها تأثیر بسزایی دارد و اگر با عقلانیت برنامه‌ریزی شود آرامش و امنیت را برای جامعه به ارمغان خواهد آورد.

وی افزود: راه اندازی بانکداری اسلامی در ابتدای انقلاب اسلامی تا کنون از مهمترین اقدامات در عرصه مالی بود که دستاوردهای مهمی نیز در این راستا به دست آمد ولی تا نقطه آرمانی فاصله زیادی داریم.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی با تقدیر از اقدامات آموزشی بانک مهر اقتصاد در حوزه بانکداری اسلامی، اظهار داشت: خرسندیم که پایه و اساس این بانک بر اساس قوانین اسلام شکل‌گرفته و مخلص‌ترین کارکنان در آن، مشغول ارائه خدمات به مردم هستند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی افزود: حضور مسئولان و مدیران جهادی در بانک‌ها می‌تواند نظام بانکداری کشور را متحول کند، که الحمدالله این خصیصه مهم در کارکنان بانک مهر اقتصاد مشهود است.

وی اضافه کرد: مشتریان به دنبال رزق و روزی حلال و پاک و طیب هستند و باید در این زمینه بانک‌ها اعتماد مردم را جلب کنند؛ چراکه مردم سرمایه‌های واقعی هر کاری هستند.

در ادامه، حسین اسلامی رئیس اداره امور شعب استان - با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در سال گذشته، بیان داشت: کارکنان بانک مهر اقتصاد با روحیه جهادی تمام همت و تلاش خود را در راستای حمایت از کالای ایرانی متمرکز نموده‌اند.
حق انتشار محفوظ است ©