اخبار
شماره: 608
1396/04/28 - 10:54
تحقق نظام مالی اسلامی؛ تاثیر مطلوبی بَر زندگی مردم دارد

عضو مجلس خبرگان رهبری در استان لرستان ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات بانک مهر اقتصاد در راستای تحقق بانکداری اسلامی و پرداخت تسهیلات اقتصاد مقاومتی، گفت: رعایت اصول فقهی و شرعی در راستای تحقق بانکداری اسلامی و پیاده سازی نظام مالی اسلامی، تاثیرمطلوبی بر زندگی مردم دارد.

 

به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد استان لرستان؛ آیت الله هاشم نیازی _ نماینده استان لرستان در مجلس خبرگان رهبری_ در این دیدار با اشاره به پرداخت ما به التفاوت سود قطعی و علی الحساب به سپرده گذاران بانک مهر اقتصاد در سال های گذشته، خاطر نشان کرد: رعایت قوانین و مقررات شرع مقدس در راستای تحقق و گسترش بانکداری اسلامی و استقرار نظام مالی اسلامی، تاثیر مطلوبی بر زندگی عموم مردم دارد.

وی در ادامه با تاکید بر اهمیت فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تحقق اقتصاد مقاومتی و اشتغال زایی گفت: پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به اقشار کم درآمد، حمایت از تولید داخلی و طرح های اقتصادی زود بازده ضمن ایجاد رونق اقتصادی در جامعه، نقش به سزایی در ایجاد اشتغال برای جوانان خواهد داشت.

آیت الله نیازی در پایان ضمن تأکید بر قرارداد های تسهیلاتی جاری در بانک ها به ویژه قرار داد مرابحه، گفت: قرارداد مرابحه تجمیعی از تمامی قرارداد های بانکی است که می توان با بسط و گسترش آن در تمامی بانک ها، موازین مقدس شرع اسلام در حوزه بانکداری را هر چه بهتر محقق کرد.

حمید رضا محسنی _ رئیس اداره امور شعب استان لرستان_ نیز در ادامه ضمن بیان عملکرد سال گذشته بانک مهر اقتصاد در اجرای بانکداری اسلامی و پرداخت تسهیلات در حوزه اقتصاد مقاومتی گفت: این بانک در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به متقاضیان، توانسته است به سهم خود در این عرصه نقش آفرین باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: بانک مهر اقتصاد همواره رعایت موازین شرعی بانکداری اسلامی را در دستور کار داشته و در این راستا فعالیت های مناسبی از جمله برگزاری دوره های آموزشی بانکداری اسلامی برای تمامی کارکنان، تأیید قرارداد های تسهیلاتی توسط مراجع عظام و بهره مندی از کمیته شرعی بانکداری انجام داده است.
حق انتشار محفوظ است ©