اخبار
شماره: 592
1396/03/31 - 11:04
تاکید معاون نظارتی بانک مرکزی بر سلامت مالی بانک مهر اقتصاد

معاون نظارتی بانک مرکزی در گفتگو با بخش های خبری شبکه یک و دو سیما گفت: بانک مهر اقتصاد مورد حمایت بانک مرکزی است و سلامت مالی آن مورد تائید می باشد.

به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد، دکتر فرشاد حیدری - معاون نظارتی بانک مرکزی   در این برنامه با تبیین شرایط بوجود آمده اخیر در شبکه بانکی کشور ابراز داشت: بانک مهر اقتصاد از سلامت مالی برخوردار و مورد حمایت بانک مرکزی است مردم تحت تاثیر شایعات بی پایه و اساس شبکه های مجازی قرار نگیرند و بر اساس نیاز به شعب بانک مراجعه نمایند.

حیدری خاطر نشان کرد: بانک مهر اقتصاد در لیست بانک های در شرف تأسیس قرار دارد و اقداماتی در مسیر نهایی شدن مجوز از جمله پذیره نویسی و سپردن سپرده های قانونی انجام گرفته است.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص منشأ مشکل بوجود آمده در خصوص برخی بانک ها و موسسات مالی، گفت: موضوع این نگرانی عمدتاً بر می گردد به برخورد قاطع بانک مرکزی با موسسات غیر مجاز در کشور که مطابق قانون، از وظایف بانک مرکزی است که این برخورد با قاطعیت و استحکام در حال انجام می باشد و انشا الله تا پایان سال 96 شاهد حضور هیچ موسسه غیر مجازی در عرصه اقتصاد کشور نباشیم.

حیدری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع ادغام بانک ها گفت: ما ادغامی در دستور کار نداریم شایعه ای پخش شده که اساس آن مذاکرات بین چند موسسه و بانک بوده معمولا حتی اگر توافقاتی هم صورت گیرد باید با اذن بانک مرکزی باشد،ما هم در ادغام پس از حسابرسی کنترل خواهیم کرد و هنگامی اجازه خواهیم داد که فرآیند قانونی این موضوع که طرح مسئله در شورای پول و اعتبار است انجام شود.
حق انتشار محفوظ است ©