اخبار
شماره: 590
1396/03/28 - 05:46
بانک مهر اقتصاد برنامه ای برای ادغام ندارد/سپرده گذاران نگران نباشند

معاون امور مناطق بانک مهر اقتصاد با تکذیب هرگونه برنامه‌ریزی برای ادغام این بانک،‌ تاکید کرد: بانک از نظر نقدینگی مشکلی برای پرداخت وجوه سپرده‌گذاران ندارد.

به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد، جواد حاجی مزدارانی معاون امور مناطق بانک - در نشست خبری با بیان اینکه در روزهای اخیر اخباری مبنی بر ادغام برخی موسسات با بانک مهر اقتصاد مطرح شده است، گفت: صحت و سقم این اخبار را باید از منتشر کنندگان آن جویا شد، اما ما به عنوان مجموعه بانک مهر اقتصاد هرگونه برنامه ریزی برای ادغام بانک را تکذیب می کنیم.

وی اظهارداشت: نقش شبکه بانکی در اداره اقتصاد کشور و به ویژه در سال های اخیر که از سوی مقام معظم رهبری با موضوع اقتصاد مقاومتی مطرح شد، تقویت زیر ساخت های اقتصادی است؛ البته محدودیت های ناشی از تحریم ها نیز وجود دارد، اما نمی توان نقش مهم سیستم بانکی را در تحقق این موضوع نادیده گرفت.

معاون امور مناطق بانک افزود: مدیران سیستم بانکی در شرایط فعلی باید هوشمندانه عمل و اظهارنظر کنند و ما هم از نیروهای نظارتی و امنیتی خواهان جلوگیری از ادامه این شرایط هستیم.

حاجی مزدارانی تاکید کرد: سیاست بانک ها این است که در صورت درخواست سپرده گذاران، سپرده آنها را پرداخت کند طبیعتا در پی انتشار چنین اخباری مراجعات به شعب بیشتر می شود، اما بانک مهر اقتصاد از نظر نقدینگی مشکلی برای پرداخت وجوه ندارد، ولی ما خواهان این هستیم که سپرده گذاران منطقی عمل کنند و نگرانی نداشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: بانک مهر اقتصاد در شرف تاسیس است و بر اساس اعلام بانک مرکزی در مراحل صدور مجوز هستیم؛ همچنین افزایش سرمایه انجام شده و در حال حاضر در آخرین مرحله واگذاری سهام قرار داریم.

این مقام مسئول در بانک مهر اقتصاد با اشاره به اینکه در حال حاضر، نرخ های سود پرداختی بانک طبق مصوبات شورای پول و اعتبار است گفت: هیچ محدودیتی برای پرداخت وجوه مورد درخواست سپرده گذاران نداریم، و کارها مدیریت می شود.

حاجی مرزدارانی با تاکید بر اینکه بانک مهر اقتصاد متعلق به بخش خصوصی است و شریکی ندارد، افزود: بحث ادغام بانک ها سیاست کلی نظام است و در آینده با توجه به مشکلات کشور انجام می شود.

معاون امور مناطق بانک مهر اقتصاد اظهارداشت: هم اکنون بخشی از منابع در خود بانک و مابقی نیز در سایر بانک ها قرار دارد. در عین حال، تابلوهای بانک دلیل قانونی بودن فعالیت آن بوده و ٧٣٤ شعبه نیز در سراسر کشور داریم؛ همچنین بانک مهر اقتصاد در جایگاه هفتم بین بانک های دولتی و خصوصی کشور بوده و ضریب نفوذ آن نیز در سطح کشور بین ١٧ تا ٢٠ درصد است.

وی خاطرنشان کرد: بنده به عنوان یک کارشناس بانکی با افزایش تعداد موسسات و بانک ها مخالف هستم، ولی درباره بانک مهر اقتصاد هیچگونه مذاکره ای برای ادغام نداشتیم و سهامداران هم تصمیمی در این زمینه نگرفته اند.

به گفته وی، تودیع سپرده از اختیارات سپرده گذار است وهیچ اجباری برای آن نیست. افرادی که قصد استفاده از تسهیلات ارزان قیمت را دارند، تودیع سپرده برای آنها انجام می شود، اما برای تسهیلات عادی سپرده گیری برخلاف مقررات بانک مرکزی است.
حق انتشار محفوظ است ©