اخبار
شماره: 584
1396/03/17 - 09:42
بانک مهر اقتصاد 188 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد

معاون اعتبارات بانک مهر اقتصاد گفت: این بانک در سال گذشته 188 هزار میلیارد ریال تسهیلات به اقشار مختلف کشور پرداخت کرده است.

 

به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد، ایرج نیک اختر معاون اعتبارات بانک با بیان مطلب فوق اظهار داشت: ارزش آفرینی روز افزون برای سازمان از طریق افزایش سودآوری در کنار ایفای مسئولیت های اجتماعی یکی از اصلی ترین اهداف بنگاه های اقتصادی چون بانک ها و موسسات مالی و اعتباری می باشد. 

نیک اختر خاطر نشان کرد: با در نظر گرفتن تمامی عوامل محیطی و در راستای تحقق هر چه بهتر مأموریت اصلی بانک و حفظ منابع و منافع سپرده ‌گذاران، این بانک با تمام توان تلاش نموده تا سود پیش بینی شده را با رعایت موازین شرع مقدس و در چارچوب ضوابط و بخشنامه های بانک مرکزی، محقق نماید تا برای سهامداران، سپرده گذاران و سایر ذینفعان ارزش افزوده بیشتری حاصل شود.

معاون اعتبارات بانک، تصریح کرد: بانک مهر اقتصاد در سال گذشته و در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص اقتصاد مقاومتی، با تمامی امکانات و استفاده از کارکنان جوان، متعهد و متخصص خود در بیش از 730 شعبه سراسر کشور با ارائه تسهیلات در سه سطح خرد، متوسط و کلان نقش مهمی در ایجاد اشتغال پایدار، رفع نیازهای ضروری مشتریان و تثبیت مشاغل به ویژه کارگران زحمت‌کش در صنایع مهم اعم از صنعت و معدن، کشاورزی، ساختمان و مسکن و امور بازرگانی، داشته است.

وی ادامه داد: در تمامی بخش های فوق، مبلغ 188 هزار میلیارد ریال به تعداد 563 هزار و 113 فقره وام و تسهیلات پرداخت شده که از مبلغ مورد اشاره 5 هزار و 50 میلیارد ریال به تعداد 32 هزار و 954 فقره تسهیلات در راستای حمایت از طرح های اقتصاد مقاومتی با شرایط ویژه و حمایتی در عرصه‌های بومی اقتصاد مقاومتی مانند پرورش ماهی، تولید قارچ خوراکی، پرورش بوقلمون، شتر مرغ، اصلاح و احیا باغات، کاشت گیاهان دارویی و صنایع تبدیلی ارائه شده است.

نیک اختر گفت: بانک مهر اقتصاد در سال 1396 براساس فرمایشات رهبر معظم رهبری "اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" را سرلوحه کار خود قرار داده و از روزهای ابتدایی سال  اقدام به اعطای تسهیلات نموده و موفق شده تا تاریخ 31/02/1396 مبلغ 17 هزار و 946 میلیارد ریال به تعداد 39 هزار 352 فقره، تسهیلات در این زمینه پرداخت کند.

وی در پایان با قدردانی از حسن اعتماد مشتریان بانک مهر اقتصاد ابراز داشت: به یاری خداوند متعال در تلاشیم تا در ماه‌های آتی سرعت و دقت پرداخت تسهیلات بیش از پیش افزایش یابد تا بتوانیم به عنوان خدمتگزاری کوچک، گره گشای مشکلات مالی هموطنان عزیز باشیم.
حق انتشار محفوظ است ©