اخبار
شماره: 538
1396/01/29 - 01:43
دشمن، اقتصاد و معیشت مردم را هدف گرفته است

نماینده ولی فقیه در استان کردستان در دیدار با رئیس اداره امور شعب بانک مهر اقتصاد در استان، اظهار داشت: اقتصاد و معیشت یکی از مهم‌ترین مسائلی است که دشمنان روی آن دست گذاشته‌اند.

 

به گزارش روابط عمومی بانک مهراقتصاد استان کردستان؛ آیت‌الله سید محمد حسینی‌شاهرودی _ نماینده ولی فقیه در استان _ در این دیدار، مدیریت زندگی را نیازمند دانش و علم دانست چراکه از این طریق گره از مسائل مختلف باز و کارها به آسانی انجام می شود.

آیت الله حسینی‌ شاهرودی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص دانش‌بنیان کردن سازمان ها و نهادهای علمی و اجرایی، افزود: دانشگاه‌ها و بنگاه های اقتصادی نقش مهمی در تحقق شعار سال دارند از اینرو باید ظرفیت‌های استان به صورت کامل احصاء و اقدامات لازم در این خصوص صورت گیرد.

وی در ادامه ابراز داشت: چنانچه شناخت کافی از ظرفیت‌های استان داشتیم و از همین قابلیت ها برای توسعه منطقه استفاده می‌شد بسیاری از مشکلات اقتصادی، معیشتی و اشتغال مردم مرتفع می‌گردید.

نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به شعار سال، اظهار کرد: باید از ایده‌های نو در راستای عملیاتی کردن این شعار استفاده و بستر اشتغال‌زایی را برای جامعه جویای کار فراهم سازیم.

آیت الله حسینی شاهرودی پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و خرد را برای ایجاد اشتغال‌های زود بازده مورد تاکید قرار داد و گفت: باید براساس نیاز بازار و با توجه به ظرفیت‌های استان تسهیلات اشتغال‌زایی پرداخت شود تا زمینه ایجاد اشتغال پایدار برای قشر جوان و تحصیل کرده فراهم گردد.

وی با بیان اینکه اقتصاد و معیشت یکی از مهم‌ترین مسائلی است که دشمنان روی آن دست گذاشته‌اند، اظهار کرد: دشمن در مسائل سیاسی هر اقدامی که می توانسته انجام داده‌ ولی به نتیجه ای نرسیده‌ لذا امروز بر این باور هستند تنها از طریق فشارهای اقتصادی می‌توانند به کشور ضربه بزنند.

نماینده ولی فقیه در کردستان در پایان با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری افزود: اقتصاد ما باید روی پای خودش بایستد تا با لرزش‌های داخلی و خارجی آسیبی به آن وارد نشود لذا این مهم تنها با تکیه بر توانایی‌های داخلی و حمایت از تولید و اشتغال میسر می شود.
حق انتشار محفوظ است ©