اخبار
شماره: 473
1395/10/20 - 11:25
افزایش سود آوری شعب هدف اصلی وصول مطالبات است

مدیر عامل بانک مهر اقتصاد در بازدید از شعب استان سمنان هدف اصلی از وصول مطالبات را افزایش سود آوری شعب عنوان کرد.


به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد استان سمنان، سید ضیاء ایمانی - مدیر عامل بانک - به همراه معاونین امور مناطق، فن آوری اطلاعات و ارتباطات، مدیر کل روابط عمومی و حوزه مدیریت و جانشین مدیر کل بازرسی و حسابرسی از شعب شهرستان های گرمسار، شاهرود، دامغان، مهدی شهر و شهمیرزاد بازدید کرد و با کارکنان دیدار و گفتگو نمود.

مدیر عامل بانک هدف از سفرهای استانی را آشنایی با مسائل و مشکلات شعب و همکاران عنوان کرد و ابراز داشت: معتقدیم بهره وری سرمایه انسانی از مولفه های اصلی پیشرفت است بنابراین توجه به سرمایه انسانی و ایجاد فضای همدلی در بین کارکنان بسیار مورد توجه قرار دارد.

وی موفقیت‌ها و دستاوردهای اخیر بانک مهر اقتصاد در سال‌های اخیر را مرهون زحمات کارکنان شعب بانک دانست و افزود: توجه به نیازهای مادی و معنوی به عنوان ارزش های کلیدی و شاخص در بحث سرمایه انسانی از اولویت های نخست بانک مهر اقتصاد است.

مدیر عامل بانک خاطر نشان کرد: باید تلاش کنیم تا جایی که مقدور است رضایت‌مندی مشتریان حاصل شود و مشتری‌مداری را به عنوان یکی از اهداف اصلی خود قرار دهیم.

وی وصول مطالبات را یکی از اولویت های بانک در ماه های پایانی سال عنوان کرد و افزود: کلیه کارکنان باید در طرح مدیریت و کنترل مطالبات غیر جاری  مشارکت نموده و به صورت جدی پیگیری های لازم را انجام دهند .

ایمانی با اشاره به شعار سال مقام معظم رهبری، حمایت از تولید داخلی و ایجاد اشتغال پایدار را از اولویت های مجموعه مهر بیان کرد و گفت: بانک مهر اقتصاد تلاش دارد تا با ارائه تسهیلات به طرح های اقتصاد مقاومتی به فرامین رهبر معظم انقلاب جامه عمل بپوشاند و تا کنون نیز موفق شده تسهیلات قابل توجهی به تولید کنندگان و صنعتگران پرداخت کند.

مدیر عامل بانک، خاطر نشان کرد: دست یابی به اقتصاد مقاوم و درون زا از اهمیت ویژه و حیاتی برای کشور برخوردار است و سیستم بانکی کشور به عنوان مهمترین ابزار اقتصادی و پولی باید نقش اساسی و بی بدیلی را در این عرصه ایفا نماید.

ایمانی اظهار داشت: هدف بانک به عنوان یک بنگاه اقتصادی کسب سود است و بخشی از این سود از برگشت منابع حبس شده یا همان مطالبات حاصل می شود بنابراین هدف اصلی از وصول مطالبات دست یابی شعب به سود آوری بیشتر می باشد.

وی با اشاره به اهمیت فروش املاک مازاد و نقش آن در افزایش بهره وری بانک ابزار داشت: یکی دیگر از اولویت های بانک فروش املاک مازاد می باشد که انشا ا... با تلاش همکاران شعب و سرپرستی، شاهد محقق شدن این مهم خواهیم بود .

گفتنی است مدیر عامل بانک در این بازدید ها ضمن بررسی عملکرد شعب در بخش منابع، مصارف، سود و زیان و معوقات از شعبی که به برنامه های پیش بینی شده دست یافته بودند تقدیر و تشکر کرد.
حق انتشار محفوظ است ©