اخبار
شماره: 463
1395/09/30 - 09:39
دفاع از ارزش های انقلاب را سرلوحه کار خود قرار دهیم

مسئول نمایندگی ولی فقیه و رئیس اداره کل حراست با رؤسای دوایر و شعب استان لرستان دیدار و گفتگو کردند.

 

به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد استان لرستان، حجت الاسلام شیخی-مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در بانک- در این بازدید با بیان اینکه بانکداری اسلامی از جمله نقاط قوت بانک مهر اقتصاد می باشد، گفت: تمامی دستورالعمل های بانک منطبق با موازین بانکداری اسلامی بوده و در این خصوص جلسات متعدد آموزشی به منظور ترویج کسب و کار حلال  تشکیل شده تا بتوانیم این موضوع را در بین کارکنان مورد توجه قرار دهیم.

وی در ادامه با تأکید بر اقامه نماز اول وقت، ابراز داشت: نماز مانعی در برابر فضای لغزنده ایست که در آن قرار داریم لذا باید جلسات را طوری تنظیم کنیم که فریضه نماز اول وقت را از دست ندهیم.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در بانک خاطر نشان کرد: باید ضمن پرهیز از گرایش های سیاسی، دفاع از ارزش های انقلاب را سرلوحه کار خود قرار دهیم که لازمه این امر ارتقاء بصیرت سیاسی در راستای پیروی ازمنویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) می باشد.

در ادامه علی احمد مرادی – مدیر کل حراست-  ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد استان، کسب رتبه های برتر را حاصل تلاش و سلامت کارکنان بانک دانست و گفت: بانک مهر اقتصاد به رغم در اختیار نداشتن برخی امکانات رقابتی در مقایسه با سایر بانک ها، با تکیه بر روحیه ارزشی کارکنان به عنوان بانکی موفق و سرآمد در شبکه بانکی مطرح شده است.

مرادی با بیان اینکه  نظارت در اسلام به دو دسته بیرونی و درونی تقسیم می شود، یاد آور شد: فعالیت های نظارتی  تنها در جنبه های بیرونی خلاصه نشده از این رو اندیشمندان به این نتیجه رسیده اند که نظارت های بیرونی جوابگو نیست لذا نظارت درونی را راهگشا و عامل رستگاری انسان عنوان می کنند.

وی در ادامه افزود: باید مدیران و مسئولین را از بین افراد باتقوا انتخاب کنیم تا بتوانند به نحو مطلوب عهده دار امانت مسئولیت باشند بنا بر این چنانچه فرد مسئول از عامل نظارت درونی برخوردار نباشد، هیچ سیستم کنترل کننده ای نمی تواند نظارت صحیح را به مفهوم واقعی نسبت به او اعمال کند.

مرادی در پایان ضمن تبیین تهدیدات پیش روی  خانواده ها یکی از آسیب های خانواده در عصر حاضررا  گسترش لجام گسیخته ی فضاهای مجازی همچون اینترنت و شبکه های اجتماعی بر شمرد.

حق انتشار محفوظ است ©