اخبار
شماره: 431
1395/09/01 - 03:24
باید راهکار مناسبی برای وصول معوقات بانکی اتخاذ شود

استاندار کردستان در دیدار با رئیس اداره امور شعب بانک مهر اقتصاد استان کردستان، بر لزوم اتخاذ راهکاری مناسب برای وصول معوقات بانکی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد استان کردستان، عبدالمحمد زاهدی استاندار کردستان - در این دیدار با اشاره به نقش بانک‌ها در توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال، بر ضرورت ایجاد ساز و کارهای لازم برای وصول معوقات بانکی تاکید کرد.

استاندار کردستان اظهار کرد: اقدامات مناسبی از سوی بانک مهر اقتصاد به ویژه در زمینه تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و با محوریت ایجاد اشتغال برای افراد جویای کار در استان انجام شده که قابل تقدیر است.

وی با بیان اینکه استان کردستان برای رفع مشکلات و حرکت در مسیر توسعه نیازمند حمایت بنگاه های اقتصادی است، گفت: باید با بهره‌گیری از ظرفیت‌های بخش خصوصی و دولتی بستر رفع مشکلات و همچنین توسعه حوزه‌های مختلف را در این استان فراهم کرد.

به گفته استاندار کردستان، بازگشت مطالبات بانک از سوی تسهیلات گیرندگان برای استمرار این چرخه ضروری است و باید ساز و کارهای لازم برای بازگشت این سرمایه‌ها فراهم شود.

در ادامه، حسین ملا محمدی - رئیس اداره امور شعب استان کردستان - از پرداخت ۱۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات در قالب صنایع تبدیلی، تکمیلی و اشتغال زایی در سال گذشته در استان خبر داد و گفت: در سال جاری تا به حال یک‌میلیارد تومان تسهیلات در شعب بانک مهر اقتصاد استان کردستان به متقاضیان اعطا شده است.

ملا محمدی با بیان اینکه تلاش در راستای خدمت صادقانه و بی‌منت با تکیه بر روحیه ارزشی مهم‌ترین اولویت بانک مهر اقتصاد است، افزود: این بانک با ۱۱ شعبه جز سه بانک برتر استان است و این مهم به برکت تلاش همکاران و اعتماد مردم بدست آمده است.
حق انتشار محفوظ است ©