اخبار
شماره: 233
1395/01/23 - 08:34
منابع قرض الحسنه در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی مصرف شود

آیت الله ایمانی - نماینده ولی فقیه در استان - ضمن تقدیر از بانک مهر اقتصاد به دلیل گام برداشتن در جهت اجرای اقتصاد مقاومتی گفت: انتظار می رود این مجموعه فعالیت خود را در عرصه اقتصاد مقاومتی ادامه دهد و از مشاغل کوچک که سرمایه کمتری نیاز دارند حمایت کند.

جمعی از کارکنان بانک مهر اقتصاد استان فارس با آیت الله ایمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد استان فارس، آیت الله ایمانی - نماینده ولی فقیه در استان - ضمن تقدیر از بانک مهر اقتصاد به دلیل گام برداشتن در جهت اجرای اقتصاد مقاومتی گفت: انتظار می رود این مجموعه فعالیت خود را در عرصه اقتصاد مقاومتی ادامه دهد و از مشاغل کوچک که سرمایه کمتری نیاز دارند حمایت کند.

وی با تاکید بر حمایت از شرکت های دانش بنیان، گفت: امیدوارم با برنامه ریزی دقیق و حمایت از نخبگان، آنها را در راه اندازی شرکت های دانش بنیان یاری رسانید.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه اقتصاد خرد بخشی از اقتصاد کلان است، اظهار داشت: چنانچه مشاغل کوچک و خرد حمایت شوند اقتصاد پویا خواهد شد، اما تصدی اقتصاد کلان، بر عهده دولت و سرمایه داران است که باید طبق برنامه آن را دنبال کنند.

آیت الله ایمانی با تاکید بر اختصاص منابع ارزان قیمت به اقتصاد مقاومتی، گفت: در مقطع کنونی بانک ها می توانند سپرده های قرض الحسنه را با ساز و کار مناسبی تجمیع کنند و به عنوان منبعی مطمئن، در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی مصرف کنند.

نماینده ولی فقیه در استان فارس تصریح کرد: باید فضای کسب و کار به گونه ای باشد که بخش خصوصی وارد میدان شده و به انجام فعالیت های اقتصادی بپردازد و دولت تنها به تسهیل شرایط کسب و کار کمک نماید.

آیت الله ایمانی در پایان خاطر نشان کرد: به طور حتم تنها با اجرای اقتصاد مقاومتی می توان به بهبود و رشد اقتصادی کشور و پایداری آن امیدوار بود بنابراین انتظار داریم در سال جاری مسئولین دغدغه اجرای اقتصاد مقاومتی را بیش از پیش داشته باشند.
گفتنی است در این دیدار مدیر اعتبارات استان فارس گزارشی از اقدامات بانک در زمینه حمایت از طرح های اقتصاد مقاومتی ارائه کرد.
حق انتشار محفوظ است ©