اخبار
شماره: 196
1394/10/20 - 10:28
شیوه زندگی اسلامی، استحکام خانواده را بیشتر می کند

با حضور مسئول نمایندگی ولی فقیه در بانک مهر اقتصاد، جشن خانوادگی عترت در استان خوزستان برگزار شد.

 

با حضور مسئول نمایندگی ولی فقیه در بانک مهر اقتصاد، جشن خانوادگی عترت در استان خوزستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد استان خوزستان، حجت السلام و المسلمین شیخی مسئول نمایندگی ولی فقیه در بانک - در این مراسم با استناد به آیات قرآنی، اظهار داشت: بنای یک خانواده سالم بر انجام عمل صالح و پاکدامنی استوار است از اینرو ترویج زندگی معنوی و انتخاب الگوی صحیح از انحراف و انحطاط خانواده جلوگیری می کند.

وی به ویژگی های خانواده برتر اشاره کرد و گفت: احترام متقابل، خوش خلقی، رعایت حقوق یکدیگر، همکاری دوجانبه، رعایت شیوه زندگی اسلامی و تربیت فرزندان صالح از نقش های محوری زن و شوهر می باشد که پایبندی به این موارد برای استحکام خانواده، ضروری است.

حجت الاسلام شیخی با تشریح مضرات برنامه های ماهواره ای ابراز داشت: سست شدن بنیان خانواده، تنوع طلبی، عدم امنیت روانی، تخریب عزت ملی، ترویج فرهنگ برهنگی از جمله اهداف سازندگان این قبیل برنامه هاست لذا باید با تربیت و آموزش دینی فرزندان خود را در مسیر درست و صحیح پرورش دهیم.

وی با اشاره به سیره زندگی امام علی (ع) و حضرت زهرا ( س) این دو معصوم را بهترین الگو برای زندگی مشترک عنوان کرد و ابراز داشت: تمسک به ائمه اطهار و برگزیدن سبک زندگی آن ها بهترین رستگاری در دنیا و آخرت است.

در ادامه، رستم پور - مدیر کل شعب استان خوزستان - با ارائه گزارشی از عملکرد بانک مهر اقتصاد در استان، گفت: دستاوردها و موفقیت های کسب شده در بانک مهر اقتصاد حاصل همراهی و همدلی همسران و آرامش کارکنان در خانه است.

گفتنی است در ادامه این مراسم عباس تیموری از اساتید دانشگاه به ارائه مطالبی در خصوص تاثیرات رسانه بر خانواده پرداخت.

حق انتشار محفوظ است ©