اطلاع رسانیbreadcrumb separatorاخبار و اطلاعیه‌هاbreadcrumb separatorاخبار
ﺳﻪشنبه 20 فروردین 1398
تعداد بازدید: 540
تعداد نظرات: 0
آیت الله یزدی:

ثبات اقتصادی یکی از پشتوانه های نظام اسلامی است

ثبات اقتصادی یکی از پشتوانه های نظام اسلامی است
رئیس اداره امور شعب و روسای دوایر بانک مهر اقتصاد استان قم با آیت الله یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و عضو فقهای شورای نگهبان دیدار و گفتگو کردند.
.

به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد استان قم: حضرت آیت الله یزدی- رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و عضو فقهای شورای نگهبان- ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، با اشاره اهمیت مبحث قرض الحسنه در مکتب اسلام، اظهار داشت: در روایت‌های متعددی بر این مهم تاکید شده است که پرداخت قرض الحسنه از اهدای وجه بلاعوض ثواب بیشتری دارد.

آیت الله یزدی با بیان اینکه رعایت اصول بانکداری اسلامی از مهمترین اولویت هایی است که باید در بانک ها رعایت شود، ابراز داشت: با وجود اظهار نظرهای مختلف در خصوص بانکداری در کشور، بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) ملاک عملکرد بانک ها قانونی است که در مجلس شورای اسلامی تصویب و به تایید شورای نگهبان رسیده است.

 وی تصریح کرد: قانون بانکداری بدون ربا شرعی است و هیچ اشکالی ندارد، اما عده ای متاسفانه صورت مسئله را تغییر می دهند و همین موضوع را در محضر علما مطرح می کنند که باعث اظهار نظرهای مختلف توسط ایشان می شود.

عضو فقهای شورای نگهبان افزود: از نظر شورای نگهبان عملکرد بانک های کشور زیر نظر بانک مرکزی شرعی است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی با تاکید بر ثبات اقتصادی بیان داشت: ثبات اقتصادی در ثبات حکومت نقش مهمی دارد و یکی از پشتوانه های نظام اسلامی می باشد.

گفتنی است در ابتدای این دیدار، بهروز درخشان - رئیس اداره امور شعب استان- به ارائه گزارشی از فعالیت ها و اقدامات بانک در زمینه بانکداری اسلامی پرداخت و اظهار داشت: این بانک علاوه بر فعالیت های اقتصادی، در عرصه های فرهنگی و مسئولیت های اجتماعی نیز اقدامات موثری را انجام داده است که می توان به جنگل کاری 180 هکتار از اراضی استان خوزستان و برگزاری اولین یادواره شهدای نظام بانکی در استان قم اشاره نمود.
تصاویر
  • ثبات اقتصادی یکی از پشتوانه های نظام اسلامی است
  • ثبات اقتصادی یکی از پشتوانه های نظام اسلامی است
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

طراحی سایت