اطلاع رسانیbreadcrumb separatorاخبار و اطلاعیه‌هاbreadcrumb separatorاخبار
یکشنبه 27 اسفند 1396
تعداد بازدید: 1698
تعداد نظرات: 0

نهال کاری در خوزستان باصرف هزینه های انتشار تقویم و سالنامه

نهال کاری در خوزستان باصرف هزینه های انتشار تقویم و سالنامه
مراسم نهال کاری مراکز کانونی ریزگردها با حضور مدیر عامل بانک مهر اقتصاد، معاون هماهنگ كننده سپاه حضرت ولیعصر (عج) استان، مسئول بسیج سازندگی استان، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان و شهردار منطقه يك اهواز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد، سید ضیا ایمانی مدیر عامل بانک در این مراسم، گفت: این بانک در سال جاری با اختصاص هزینه های مربوط به چاپ و انتشار سررسید، 180 هکتار از اراضی بایر و مراکز کانونی ریزگردها را در استان خوزستان نهالكاري کرد.

ایمانی خاطر نشان کرد: خوزستان به لحاظ ظرفیت های اقتصادی، ذخایر و منابع طبیعی، استان ویژه ای در کشور است که استقامت و پایداری مردم آن در دوران دفاع مقدس هیچگاه از ذهن ها پاک نمی شود.

مدیر عامل بانک ادامه داد: مردم این استان نباید در مقایسه با سایر استان ها در فقر و محرومیت باشند لذا شبکه بانکی کشور به عنوان مهم ترین ابزار اقتصادی در فعالیت های پولی و بانکی می توانند در راستای مسئولیت های اجتماعی خود در جهت محرومیت زدایی نقش موثری در این عرصه ایفا کنند.

ایمانی خاطر نشان کرد: در سال جاری با بررسي کارشناسانه تصمیم گرفته شد هزینه های مربوط به چاپ و تولید سررسید در بانک مهر اقتصاد به نهال کاری در استان خوزستان اختصاص یابد تا علاوه بر ایجاد رضایتمندی و کاهش دغدغه های مقام معظم رهبری نسبت به مسئله ریزگردها، به نوبه خود به مردم عزیز خوزستان نیز ادای دِین شود.

مدیر عامل بانک تصریح کرد: سالانه میلیاردها تومان برای چاپ تقویم و سر رسید پایان سال در کشور هزینه می شود که می‌توان این بودجه را در جای مهمتری نظیر اقدام برای کنترل کانون های ریزگرد در استان خوزستان صرف کرد چرا که این استان و مردم آن برای کشور از جایگاه و اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه سالانه اقدامات بسیار ارزشمندی توسط شبکه بانکی در زمینه مسئولیت های اجتماعی صورت می گیرد، اظهار کرد: مدرسه سازی، آزادی زندانیان، ساخت واحدهای مسکونی برای افراد کم بضاعت و کمک رسانی به هموطنانی که گرفتار بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله شده اند نشانگر نقش مثبت و ارزنده بانک ها در ایفای مسئولیت های اجتماعی آن ها می باشد.

وی با تأکید بر اهمیت و ارزش خدمت رسانی و کاشت نهال در مناطق فوق بحرانی ریزگردها، گفت: هدف و برنامه ما ادامه این رویکرد است تا در سال های آینده بتوانیم با عملکرد مناسب و قابل قبول، خدمات ارزنده ای برای مردم خوزستان به جای بگذاریم.

مدیر عامل بانک در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تلاش های بانک مهر اقتصاد در جهت کمک رسانی به مردم زلزله زده کرمانشاه، عنوان کرد: در این زمینه حدود ۵۰ میلیارد ریال به مردم شریف و زلزله زده استان کرمانشاه کمک شد، همچنین ۱۰۰میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه نیز از طرف این بانک جهت احداث واحدهای آسیب دیده اختصاص پیدا کرد.

مدیر عامل بانک با اشاره به اهمیت همکاری سازمان محیط زیست و اداره کل منابع طبیعی خوزستان در اجرای این طرح، عنوان کرد: امیدواریم با همکاری سازمان های مرتبط این طرح با موفقیت پیش رود تا زمینه برای ورود سایر بانک ها و بنگاه های اقتصادی در بحث بیابان زدایی فراهم شود.

سرهنگ عبدالرضا حاجتی - معاون اجرایی سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان نیز در این مراسم، گفت: کاشت نهال توسط بانک مهر اقتصاد به جای چاپ سررسید و تقویم در آخر سال ،یک حرکت اجتماعی موثر در راستای حفظ محیط زیست و اجرای صحیح مسئولیت های اجتماعی است.

سرهنگ حاجتی افزود: امیدواریم که سایر بانک های کشور نیز در زمینه مسئولیت های اجتماعی خود با مشارکت در امر نهال کاری و مقابله با ریزگردها چنین اقداماتی را مانند بانک مهر اقتصاد در دستور کار خود قرار دهند.

معاون اجرایی سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان گفت: مردم خوزستان در دوران دفاع مقدس با ایستادگی و مقاومت برابر دشمن اجازه اشغال ذره ای از این خاک را ندادند و اکنون نیاز است که همگی برای رفع این معضل دست به کار شوند.

حاجتی بیان کرد: در حال حاضرکه با پدیده خشکسالی مواجه هستیم، اگر شعار می دهیم باید عمل گرا نیز باشیم و با اقدامات مناسب در پیشگیری از آن بکوشیم.

احمد رضا لاهیجان زاده - مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان   که دیگر سخنران این مراسم بود، ابراز داشت: در گذشته روش های نادرستی در زمینه بیابان زدایی صورت گرفته و اکنون ما را با مشکلات جدی از قبیل پدیده ریزگردها مواجه کرده است.

لاهیجان زاده افزود: تخریب جنگل ها برای جاده سازی ومصرف بی رویه آب های زیرزمینی به منظور توسعه شهری از اقدامات غیر اصولی بوده که در گذشته انجام شده و برای جبران آن باید همه دستگاه ها و حتی مردم وارد عمل شوند.

وی گفت: در برخی از مواقع مسائل محیط زیستی می تواند آسیب های جدی به جامعه و امنیت یک کشور وارد کند و به همین جهت باید به این حوزه نگاه جدی تری صورت گیرد.

لاهیجان زاده ادامه داد: اکنون بانک مهر اقتصاد به عنوان نخستین بانک در عرصه نهال کاری و بیابان زدایی ورود کرده که امیدواریم سایر شرکت ها و بانک ها نیز در این عرصه ورود کنند.

در ادامه، احمد مطیعی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان با تقدیر از این اقدام بانک مهر اقتصاد، اظهار کرد: تمام مردم ایران، خوزستان را وطن دوم خود می دانند و مسئولان کشور نیز از جایگاه و اهمیت این استان برای اقتصاد کشور آگاه هستند.

وی افزود: ریزگردها در خوزستان یک دشمن خود ساخته است که باید با مهربانی با طبیعت این دشمن را شکست دهیم لذا مقابله با پدیده ریزگردها نیازمند یک عزم جدی است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خوزستان ادامه داد: در حال حاضر 350 هزار هکتار کانون ریزگرد در استان وجود دارد که به همین میزان نیز شن زار داریم ؛بیابان زدایی و تثبیت این شن زارها از سال های دور جزء اولویت های نخست مسئولین کشور بوده است.

مطیعی علت اصلی ریزگرد را از بین رفتن رطوبت در طی خشکسالی و بهره برداری های بی رویه از منابع آب برشمرد و گفت: مدیریت آب در سال های اخیر آن گونه که انتظار می رود نبوده و باید تدابیر بهتری برای این مدیریت در دستور کار قرار گیرد.

گفتنی است این مراسم، با اهداء لوح سبز سازمان حفاظت از محیط زیست به مدیر عامل بانک مهر اقتصاد و کاشت نمادین نهال به کار خود پایان داد.
تصاویر
  • نهال کاری در خوزستان باصرف هزینه های انتشار تقویم و سالنامه
  • نهال کاری در خوزستان باصرف هزینه های انتشار تقویم و سالنامه
  • نهال کاری در خوزستان باصرف هزینه های انتشار تقویم و سالنامه
  • نهال کاری در خوزستان باصرف هزینه های انتشار تقویم و سالنامه
  • نهال کاری در خوزستان باصرف هزینه های انتشار تقویم و سالنامه
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

طراحی سایت