طراحی سایت
  اطلاع رسانیbreadcrumb separatorاخبار و اطلاعیه‌هاbreadcrumb separatorاخبار
دوشنبه 16 بهمن 1396
تعداد بازدید: 581
تعداد نظرات: 0

بانکداری اسلامی می تواند راهگشای مشکلات اقتصادی باشد

بانکداری اسلامی می تواند راهگشای مشکلات اقتصادی باشد
نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در دیدار با رئیس اداره امور شعب خوزستان، بانکداری اسلامی را راهگشای مشکلات اقتصادی عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد استان خوزستان، آیت الله عبدالکریم فرحانی - نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری - در این دیدار با تاکید بر مرتفع نمودن مشکلات اقتصادی با اجرای قوانین بانکداری اسلامی، گفت: تاسیس بنگاه های زودبازده، راه اندازی شرکت های دانش بنیان، به کار گیری سرمایه های داخلی، خلاقیت، طراحی و ابتکار، رفع موانع تولید و ایجاد اشتغال می تواند اجرایی بسیاری از معضلات اقتصادی کشور را از میان بردارد.

آیت الله فرحانی خاطر نشان کرد: نمی‌توان مشکل اشتغال را تنها به صورت دولتی حل کرد، از اینرو باید ساز و کاری طراحی شود تا با ارایه تسهیلات به موقع و هدفمند زمینه های پویایی اقتصاد و رونق بخش خصوصی در جامعه را فراهم نمود.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری(مدظله العالی) برای ساماندهی کشاورزی خوزستان و کارگاه های زودبازده، اظهار کرد: سرمایه باید در شرکت های تولیدی هزینه شود تا از این طریق رونق اقتصادی و اشتغال در جامعه ایجاد شود اما بی اعتنایی به مسأله اشتغال و عدم بازنگری جدی نظام بانکداری، سبب تجمیع سرمایه و ایجاد بانکداری ربوی می شود که اسباب نگرانی مراجع و مجلس خبرگان را فراهم می کند.

وی افزود: بانک مهر اقتصاد یکی از سرآمدترین بانک ها در حوزه پیاده سازی بانکداری بدون رباست و اقدامات قابل توجهی در این عرصه صورت داده است لذا امیدوارم در سایر بانک ها نیز شاهد این حساسیّت و جدیت در اجرای بانکداری اسلامی باشیم.

آیت الله فرحانی خاطر نشان کرد: ان شا ا... بانک مهر اقتصاد استان خوزستان در جهت اقتصاد مقاومتی و مدیریت منابع در ایجاد اشتغال پایدار اثر گذار باشد.

در ادامه، مسعود حاتم وند رئیس اداره امور شعب استان خوزستان نیز به ارائه گزارشی از اقدامات بانک مهر اقتصاد در حوزه اجرای بانکداری بدون ربا و حمایت از طرح های اقتصاد مقاومتی پرداخت.
تصاویر
  • بانکداری اسلامی می تواند راهگشای مشکلات اقتصادی باشد
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

طراحی سایت