اطلاع رسانیbreadcrumb separatorاخبار و اطلاعیه‌هاbreadcrumb separatorاخبار
ﺳﻪشنبه 28 شهریور 1396
تعداد بازدید: 1716
تعداد نظرات: 0

بانکداری بدون ربا نخستین گام در تحقق اقتصاد اسلامی است

بانکداری بدون ربا نخستین گام در تحقق اقتصاد اسلامی است
امام جمعه ایلام در جریان دیدار با رییس اداره امور شعب بانک مهر اقتصاد استان ایلام از تلاش های این بانک در حوزه پیاده سازی بانکداری بدون ربا تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد استان ایلام، حجت الاسلام و المسلمین محمد نقی لطفی نماینده ولی فقیه در استان - در این دیدار با بیان اینکه اصول و فلسفه بانکداری اسلامی بر اساس ارزش های دینی استوار است، گفت: چنانچه بانکداری بدون ربا و اسلامی کردن بانک ها به معنای واقعی اجرایی شود می توانیم یک نظام اقتصادی اسلامی در کشور داشته باشیم.

امام جمعه ایلام بر ضرورت تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال تاکید کرد و گفت: یکی از الزاماتی که بر عهده بانک ها نهاده شده، پرداخت تسهیلات به طرح های اقتصاد مقاومتی و تامین اعتبار واحدهای صنعتی و تولیدی می باشد.

حجت الاسلام و المسلمین لطفی با تقدیر از اقدامات بانک مهر اقتصاد در زمینه اجرای بانکداری بدون ربا، خاطر نشان کرد: با توجه به ابلاغ سیاست های نظام خانواده از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و اهمیت تشکیل خانواده در سیاست های کلان نظام، بانک ها باید در پرداخت تسهیلات ازدواج به جوانان، اهتمام بیشتری داشته باشند.

امام جمعه ایلام به اهمیت واگذاری تسهیلات به بنگاه های تولیدی فعال اشاره کرد و افزود: چنانچه واحدهای تولیدی با تمام ظرفیت فعال شوند، بی تردید تحریم های دشمنان بی اثر خواهد شد.

افشار نادری - رییس اداره امور شعب بانک مهر اقتصاد ایلام - نیز در ابتدای این نشست با گرامیداشت هفته بانکداری اسلامی گفت: بانک مهر اقتصاد یکی از پیشتازان عرصه بانکداری اسلامی است و خوشبختانه کارهای موثری در این زمینه انجام شده که نوید بخش حرکتی جدی و موثر در راستای اجرایی کردن قانون بانکداری بدون ربا است.

تصاویر
  • بانکداری بدون ربا نخستین گام در تحقق اقتصاد اسلامی است
  • بانکداری بدون ربا نخستین گام در تحقق اقتصاد اسلامی است
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

طراحی سایت