طراحی سایت
  اطلاع رسانیbreadcrumb separatorاخبار و اطلاعیه‌هاbreadcrumb separatorاخبار
یکشنبه 27 اردیبهشت 1394
تعداد بازدید: 2060
تعداد نظرات: 0

توسعه در گرو روشنگری روابط عمومی

پیام مدیر عامل بانک مهر اقتصاد به مناسبت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی

نامگذاري ۲۷ ارديبهشت ماه به عنوان روز « ارتباطات و روابط عمومی » در تقویم ایران و جهان، بيانگر اهمیت و نقش کلیدی روابط عمومي ها در جهان امروز است و البته فرصت ارزشمندي فراهم می کند تا بار دیگر یادآورشویم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی یک جامعه در گرو سازوکارهایی چون توزیع عادلانه اطلاعات، روشن‌گری افکار عمومی، مردم مداری و احترام به حقوق انسان ها با آگاهی به منظور افزایش سطح مشارکت مردمی است که انجام این مهم به عهده روابط عمومی است.

بی شك مديران و كارشناسان روابط عمومي می توانند با اطلاع يابي، اطلاع رساني و انعکاس به موقع مسائل، مشکلات و نیازهای مخاطبان در نظام بانکی کشور، مدیران را در فرآيند مهم تصميم گيري و تصميم سازي ياري نمايند.

تفاهم اجتماعی از جمله مفاهیم نوینی است که امروزه از عوامل تاثیرگذار در توسعه جوامع انسانی محسوب شده و پدید آوردن آن به مثابه سرمایه‌ای ارزشمند تلقی می‌شود. در این میان روابط عمومی است که می‌تواند با زمینه سازی برای ایجاد تفاهم میان سازمان‌ها و مخاطبان نقش کلیدی خود را در دو وجه درونی و بیرونی ایفاء نماید؛ از سویی وظیفه دارد آینه تمام نمای انتظارات و مطالبات برحق مردم، از نظام بانکی باشد که برای خدمت به آن‌ها، تکوین و سازمان یافته اند و از سوی دیگر با بازبینی هوشمندانه و علمی راه های طی شده و کارهای صورت گرفته، از طرق علمی و کارشناسی به انعکاس فعالیت های انجام شده و نیز ترسیم چشم اندازی روشن از آینده که در خور شأن و منزلت نظام بانکی کشور و همچنین مخاطبان و مراجعان آن باشد، اقدام نماید.

انتقال دیدگاه ها،سیاست ها و عملکرد ها میان آحاد یک جامعه و کم کردن فاصله ی بین پیام ها و برداشت های مربوط به آن ها،اصلی ترین وظیفه ی روابط عمومی هاست و این نیازمند درک متقابل فرستنده پیام،واسط پیام و گیرنده نهایی پیام است.

انتظار می رود مفاهیم بانکداری اسلامی(بدون ربا) به عنوان پیام و رسالت اصلی موسسات پولی و بانکی توسط فعالان عرصه ی روابط عمومی به بهترین نحوآگاهی رسانی شود بنابراین روابط عمومی بانکها و سایر موسسات پولی و بانکی برای ایفای این رسالت خطیر باید مفاهیم مربوط را فراگیرند.

ایجاد تعامل دو سویه بین مخاطبان و نظام بانکی کشور به ویژه در سال جاری که به نام « دولت و ملت ،همدلی و همزبانی » نامگذاری شده اهمیتی دوچندان می یابد و اینجانب با اغتنام فرصت، ضمن گرامیداشت «روز ارتباطات و روابط عمومی » و تبریک به همکاران تلاشگر در عرصه اطلاع رسانی، امیدوارم در سال جاری شاهد توسعه و تحول در عرصه اطلاع رسانی باشیم.

توفیق روزافزون همه عزیزان و تلاشگران عرصه ارتباطات و روابط عمومی به خصوص روابط عمومی های صدوق و خدوم حوزه بانکداری و نظام بانکی کشور را در جهت تحقق اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از درگاه باريتعالي مسئلت مي نمايم.

 

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

طراحی سایت