اطلاع رسانیbreadcrumb separatorاخبار و اطلاعیه‌هاbreadcrumb separatorاخبار
ﺳﻪشنبه 28 اردیبهشت 1395
تعداد بازدید: 2871
تعداد نظرات: 0

همایش ائمه جماعت شعب بانک مهر اقتصاد استان اصفهان برگزار شد

همایش ائمه جماعت شعب بانک مهر اقتصاد استان اصفهان برگزار شد
همایش ائمه جماعت شعب بانک مهر اقتصاد استان اصفهان با حضور مسئول نمایندگی ولی فقیه در بنیاد تعاون بسیج و مسئول نمایندگی ولی فقیه در بانک برگزار شد.

همایش ائمه جماعت شعب بانک مهر اقتصاد استان اصفهان با حضور مسئول نمایندگی ولی فقیه در بنیاد تعاون بسیج و مسئول نمایندگی ولی فقیه در بانک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد استان اصفهان، حجت‌الاسلام و المسلمین رحیمی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در بنیاد تعاون بسیج - در این مراسم با اشاره به اقدمات فرهنگی بانک اظهار داشت: شاید از دید برخی ها انجام فعالیت های فرهنگی سنخیتی با موضوع کار یک مجموعه مالی و اقتصادی نداشته باشد اما اقدامات بانک مهر اقتصاد در بخش فرهنگی بسیار قابل تقدیر بوده و این توفیقی است که مجموعه مهر به آن دست یافته است. 

وی با بیان اینکه اقامه نماز و امر به معروف و نهی از منکر در قرآن کریم نشانه حکومت صالحان معرفی شده است، تصریح کرد: استان اصفهان در انقلاب، جنگ تحمیلی و در صحنه‌های مختلف انقلابی و اسلامی پیشتاز بوده است و همواره با موقعیت شناسی و وظیفه شناسی حرکت کرده امروز نیز بانک مهر اقتصاد استان اصفهان با برگزاری نماز جماعت منظم در شعب، اقدامی ابتکاری صورت داده است.

در ادامه حجت‌الاسلام و المسلمین شیخی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در بانک - با اشاره به وضعیت فقهی برخی از بانک‌ها در کشور بیان کرد: بانک مهر اقتصاد اقدامات بسیار مفیدی را در راستای بانکداری اسلامی و امور فرهنگی انجام داده است به طوریکه که می تواند به عنوان الگویی برای سایر بانک‌ها قرار گیرد.

وی با اشاره به اهمیت کارهای تبلیغی و فرهنگی افزود: اصل دین محوری و خداباوری، تقویت اعتقادات مردم، انسان مداری و حفظ کرامت انسان‌ها، انعطاف و پویایی در مسائل فرهنگی و پافشاری بر اصول، مشارکت مردم در فعالیت‌های فرهنگی، بهره‌گیری از روان شناسی و اقتضاعات روز جامعه، توجه به فرهنگ دینی و ملی، جذابیت بخشی به برنامه‌های فرهنگی، تناسب برنامه‌ها با فطرت انسانی از جمله مواردی است که باید در تبلیغ و ترویج مسائل اعتقادی رعایت شود.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در بانک مهر اقتصاد ادامه داد: باید کار فرهنگی تبلیغی به گونه‌ای صورت گیرد که با جذب حداکثری و دفع حداقلی همه مردم در انجام این فعالیت‌ها مشارکت داشته باشند.

وی افزود: عقلانیت محوری در فعالیت‌های فرهنگی، استفاده از هنر در برنامه‌ها، رعایت اصل آزادی و اختیار مخاطبان و کاهش هزینه‌ها و افزایش بازدهی برنامه‌ها از دیگر موضوعاتی است که باید در تبلیغ و اجرای برنامه‌های فرهنگی به آن توجه شود.

گفتنی است در ابتدای این همایش علیرضا زمانی رئیس اداره امور شعب استان اصفهان به ارائه گزارشی از اقدامات فرهنگی بانک مهر اقتصاد استان اصفهان پرداخت.
تصاویر
  • همایش ائمه جماعت شعب بانک مهر اقتصاد استان اصفهان برگزار شد
  • همایش ائمه جماعت شعب بانک مهر اقتصاد استان اصفهان برگزار شد
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

طراحی سایت