اطلاع رسانیbreadcrumb separatorاخبار و اطلاعیه‌هاbreadcrumb separatorاخبار
یکشنبه 12 اردیبهشت 1395
تعداد بازدید: 1784
تعداد نظرات: 0

اقتصاد مقاومتی سرلوحه کار همه مسئولان قرار گیرد

اقتصاد مقاومتی سرلوحه کار همه مسئولان قرار گیرد
امام جمعه اصفهان - در این دیدار با اشاره به نام‌گذاری سال جدید با عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» اظهار داشت: رهبر انقلاب از 3 سال گذشته تا کنون اقتصاد مقاومتی را تنها راه نجات اقتصاد کشور از وضع موجود دانستند و امسال را سال اقدام و عمل اعلام کردند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در دیدار با رئیس اداره امور شعب استان اصفهان گفت: اقتصاد مقاومتی سرلوحه کار همه مسئولان قرار گیرد.
به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد استان اصفهان، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد – امام جمعه اصفهان - در این دیدار با اشاره به نام‌گذاری سال جدید با عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» اظهار داشت: رهبر انقلاب از 3 سال گذشته تا کنون اقتصاد مقاومتی را تنها راه نجات اقتصاد کشور از وضع موجود دانستند و امسال را سال اقدام و عمل اعلام کردند.
وی افزود: اگر کشوری از نظر اقتصادی تأمین نباشد نمی‌تواند از نظر سیاسی مستقل باشد، شکاف‌های اقتصادی می‌تواند فرصتی مناسب برای ضربه زدن دشمنان به کشور در حوزه اقتصادی باشد بنابراین لازم است سیاست اقتصاد مقاومتی سرلوحه کار همه مسئولان قرار گیرد.
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان بیان کرد: ایجاد اشتغال یکی از مسائلی است که می‌تواند نرخ بیکاری در استان اصفهان را کاهش داده و مانع از بروز مشکلات اجتماعی در جامعه شود چراکه بر اساس روایات اسلامی خانواده‌ای که از نظر مالی مشکل داشته باشد زمینه ایجاد انحراف و کفر در آن بروز می‌کند و مشکلاتی همچون اعتیاد به مواد مخدر بروز می‌کند.
وی با اشاره به سیاست‌های دشمنان کشور در راستای تضعیف ملت ایران تصریح کرد: دشمن همواره سعی در القاء این تفکر دارد که ما توانایی انجام کارهای مهم را نداریم و برای انجام این امور به خارج از کشور نیاز داریم، این تفکر بر خلاف نظر رهبر انقلاب مبنی بر نگاه به ظرفیت‌های داخلی کشور برای برطرف کردن مشکلات است.
آیت‌الله طباطبایی‌نژاد با اشاره به آیات قرآن کریم گفت: مَثَل انسان مؤمن در قرآن همانند درختی است که کاشته می‌شود و به سرعت ریشه می‌کند و شاخ و برگ می‌دهد و محکم بر پای خود استوار می‌ایستد و نیازی به تکیه‌گاه ندارد، این درخت تعجب همگان را برمی‌انگیزد و موجب عصبانیت کفار را فراهم می‌کند، به همین دلیل دشمن تلاش می‌کند که اگر کار خوبی دارید از بین ببرد و شما را دچار آسیب کند.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به ضرورت تشکیل اتاق فکر اقتصاد مقاومتی در استان اصفهان، افزود: این اتاق فکر مشکل از نخبگان اقتصادی در راستای شناسایی و ارائه راهکارهای عملیاتی برای برطرف کردن مشکلات تشکیل شود.
وی با تأکید بر بهره‌گیری از خرد جمعی گفت: با توجه به کاهش منابع آبی و کاهش سطح زیر کشت در استان، لازم است تا علاوه بر توجه به صرفه جویی و مدیریت در مصرف آب، مشاغل خانگی و اقتصادهای خرد را رونق داد.
آیت‌الله طباطبایی‌نژاد افزود: در بخش صنایع دستی می‌توان کارگاه‌های صنایع دستی را راه‌اندازی کرد و نیروهای جوان را به کار گرفت تا بتوان مشکل اشتغال جوانان را تا حدودی برطرف ساخت.
در ادامه علی رضا زمانی – رئیس اداره امور شعب استان اصفهان - با ارائه گزارشی از اقدامات بانک مهر اقتصاد در حوزه استقرار و ترویج بانکداری بدون ربا به تشریح اقدامات این بانک در زمینه حمایت از طرح های اقتصاد مقاومتی پرداخت و گفت: مجموعه مهر در سال جاری که از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل"  نامگذاری شده تلاش دارد بیش از گذشته در تحقق این مهم نقش آفرین باشد.


تصاویر
  • اقتصاد مقاومتی سرلوحه کار همه مسئولان قرار گیرد
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

طراحی سایت