اطلاع رسانیbreadcrumb separatorاخبار و اطلاعیه‌هاbreadcrumb separatorاخبار
شنبه 04 اردیبهشت 1395
تعداد بازدید: 2313
تعداد نظرات: 0

نظارت مستمر در پیشبرد اهداف سازمانی نقش مهمی دارد

نظارت مستمر در پیشبرد اهداف سازمانی نقش مهمی دارد
محسن منشوری – مدیر کل بازرسی و حسابرسی بانک – در نشست با مدیران استان اظهار داشت: امسال که از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" نامگذاری شده باید تلاش کنیم تا شعار سال و خواسته معظم له را به خوبی جامه عمل بپوشانیم.
دیرکل حسابرسی و بازرسی بانک مهر اقتصاد در بازدید از شعب استان آذربایجان غربی از افزایش نظارت در کلیه سطوح بانک در سال 1395 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد استان آذربایجان غربی، محسن منشوری – مدیر کل بازرسی و حسابرسی بانک – در نشست با مدیران استان اظهار داشت: امسال که از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" نامگذاری شده باید تلاش کنیم تا شعار سال و خواسته معظم له را به خوبی جامه عمل بپوشانیم.

منشوری گفت: عمل به شعار سال نباید محدود بر روی کاغذ باشد بلکه باید در عرصه عمل نیز سمت و سوی همه فعالیت ها به تحقق دقیق اقتصاد مقاومتی با اتکا به قدرت داخلی باشد که در این میان بانک ارزشی مهر اقتصاد نقش ویژه ای بر عهده دارد.

مدیرکل حسابرسی و بازرسی بانک مهر اقتصاد ابراز داشت: سال 95 از سوی مدیر عامل بانک مهر اقتصاد به عنوان سال سودآوری تعیین شده بنابراین بهینه سازی ترکیب منابع و مصارف، طراحی محصول بر اساس کاهش قیمت تمام شده پول به همراه کاهش مطالبات معوق و فروش اموال مازاد سه اولویت اصلی بانک می باشد.

وی با تشریح چگونگی تحقق سه اولویت اصلی بانک، افزود: اساساً هدف نظام کنترل، بهبود توان مدیریت مالی و اداری از طریق نظارت است بنابراین با نظارت مستمر در تمامی سطوح می توان سلامت نیروی انسانی و پیشبرد اهداف سازمانی را تامین نمود.

مدیرکل بازرسی و حسابرسی بانک مهر اقتصاد گفت: همواره پیشگیری بهتر از درمان است بنابراین در بانک مهر اقتصاد در کنار درمان، تدوین و طراحی ساز و کارهای پیشگیرانه نیز مدنظر قرار گرفته است.

منشوری خاطر نشان کرد: شناخت دقیق از موضوع، محیط بازرسی، قوانین و مقررات ناظر و حاکم بر آن از مهمترین شاخصه های بازرسی کار آمد و موثر است که باید مورد توجه همه مدیران قرار گیرد.

وی با مطلوب ارزیابی کردن وضعیت شعب بانک مهر اقتصاد در استان آذربایجان غربی گفت: این استان دومین استانی است که در سال جاری مورد نظارت ستادی قرار می گیرد و هدف از این نظارت ها شناسایی نقاط قابل بهبود و ارائه راهکارهای لازم است.

در ادامه، مجید صحرایی – رئیس اداره امور شعب استان آذربایجان غربی - نیز با تاکید بر اهمیت نظارت و بازرسی ستادی، اظهار داشت: ارتقاء سلامت اداری و مالی همواره مورد تاکید مدیران بانک بوده و در این راستا پیشگیری قبل از وقوع آسیب در اولویت قرار دارد که این مهم با نظارت و بازرسی دقیق امکان پذیر می شود.
صحرایی با اشاره به اهمیت کنترل های داخلی در رشد و توسعه بانک، افزود: گرچه وقوع اشتباه و نقص در یک بنگاه اقتصادی اجتناب ناپذیر است اما نظارت دقیق و بازرسی مستمر همراه با ارائه راهکارهای پیشگیرانه می تواند از آسیب های احتمالی جلوگیری کند.
تصاویر
  • نظارت مستمر در پیشبرد اهداف سازمانی نقش مهمی دارد
  • نظارت مستمر در پیشبرد اهداف سازمانی نقش مهمی دارد
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

طراحی سایت