اطلاع رسانیbreadcrumb separatorاخبار و اطلاعیه‌هاbreadcrumb separatorاخبار
دوشنبه 26 بهمن 1394
تعداد بازدید: 1631
تعداد نظرات: 0

سبک زندگی ائمه اطهار باید در شخصیت فرزندان نهادینه شد

همایش خانوادگی عترت کارکنان بانک مهر اقتصاد استان همدان با حضور نماینده ولی فقیه در بنیاد تعاون بسیج و معاون سرمایه انسانی بانک برگزار شد.
 

همایش خانوادگی عترت کارکنان بانک مهر اقتصاد استان همدان با حضور نماینده ولی فقیه در بنیاد تعاون بسیج و معاون سرمایه انسانی بانک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد استان همدان، حجت الاسلام و المسلمین رحیمی - مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در بنیاد تعاون بسیج در این همایش با اشاره به اهمیت مسائل تربیتی در خانواده، نقش موثر همکاران را در کسب موفقیت های بانک مهر اقتصاد بی بدیل دانست و گفت: تمامی این موفقیت ها و دستاورد ها با مدیریت، پشتکار، از خودگذشتگی، جدیت در انجام امور و همراهی و همدلی خانواده های همکاران حاصل شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر لزوم تربیت صحیح فرزندان، آن ها را سرمایه اصلی زندگی عنوان کرد و گفت: سیره زندگی امیرالمومنین(ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) بهترین الگوی یک خانواده است، بنا بر این پدران و مادران باید فرزندان خود را با تفکر و سبک زندگی ائمه اطهار آشنا کنند و آموزه هایشان را در شخصیت و ضمیر آنها نهادینه کنند.

وی با بیان اینکه همسران وظیفه دارند تفاوت های یکدیگر را بدانند تا با آگاهی از این تفاوت ها و پذیرفتن آنها، مانع از آسیب دیدن بنیان خانواده شوند، گفت: هدف از اجرای طرح عترت که با اجتماع تمامی خانواده های همکاران صورت می گیرد، حفظ و تقویت ارزش های الهی، اتحاد و برادری، درک متقابل و استفاده از نورانیت قرآن کریم است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در بنیاد تعاون بسیج همچنین به بیان نقش زن و مرد در خانواده و وظایف آن ها در قبال یکدیگر پرداخت و گفت: همسران می توانند با تکریم، اخلاق نیک، احترام به حقوق یکدیگر و تربیت صحیح فرزندان بنیان خانواده را مستحکم تر سازند.

وی در پایان مهمترین جبهه مقاومت در دنیای امروز را جبهه اقتصادی دانست و  با بیان مصادیقی از تلاش های دشمنان انقلاب در استفاده از فشار اقتصادی برای از هم پاشیدن بنیان خانواده پرده برداشت و تاکید کرد: امروز خانواده ایرانی بیش از هر چیز نیازمند پیاده سازی اصول اسلامی و دوری از فرهنگ غرب به منظور استواری و استحکام بنیان خانواده است.

در ادامه، جعفری جوزانی - مدیر کل شعب استان همدان - ضمن عرض خیر مقدم و تبریک ایام الله دهه مبارک فجر به تشریح اهمیت و جایگاه سرمایه انسانی در سازمان پرداخت و نقش خانواده ها را در ایجاد انگیزه و تقویت روحیه نشاط و شادابی همکاران بسیار مهم عنوان کرد.

جعفری جوزانی با ارائه گزارشی از عملکرد استان همدان، موفقیت های بانک مهر اقتصاد را مدیون تلاش همکاران و همراهی خانواده های آنان دانست و گفت: با حمایت های مدیر عامل محترم بانک انشا الله طرح ارتقاء سطح معشیت کارکنان به زودی در بانک اجرایی می شود.

گفتنی این مراسم که با اجرای مجریان مطرح تلویزیونی استان برگزار شد با برنامه های متنوع آموزشی، فرهنگی و تفریحی همراه بود.
A 4
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

طراحی سایت