اطلاع رسانیbreadcrumb separatorاخبار و اطلاعیه‌هاbreadcrumb separatorاخبار
چهارشنبه 25 شهریور 1394
تعداد بازدید: 2977
تعداد نظرات: 0

برای یک بانک بهترین سرمایه‌ اعتماد است

معاون اعتبارات بانک مهر اقتصاد در جمع اصحاب رسانه در مشهد گفت: برای یک بانک سرمایه‌ای بهتر از اعتماد نیست.
 

معاون اعتبارات بانک مهر اقتصاد در جمع اصحاب رسانه در مشهد گفت: برای یک بانک سرمایه‌ای بهتر از اعتماد نیست.

به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد استان خراسان رضوی، حمیدرضا نجف پور - معاون اعتبارات و تجهیز منابع بانک - در نشست با اصحاب رسانه با بیان مطلب فوق گفت: بانک مهر اقتصاد افتخار دارد که با 22سال مهندسی دقیق عملیات بانکی و تکیه بر قوانین بانکداری اسلامی تا به امروز در هیچ دوره‌ای دچار کمبود نقدینگی نشده است که این نشانگر اعتبار و اعتماد این بانک در بین مردم می باشد.

نجف‌پور با بیان اینکه با در نظر گرفتن سه اصل مهم که لازمه یک بانکداری اسلامی قوی است توانسته‌ایم که خدمات خود را به بهترین شکل ارایه دهیم، افزود: اصل نخست سرمایه، کفایت سرمایه و کنترل صحیح جریان ورود و خروج نقدینگی در بانک است، اصل دوم منفعت است که باید در سه دسته بانک، سرمایه گذار و تسهیلات گیرنده به صورت عادلانه و شرعی در نظر گرفته شود و اصل سوم خدمت و خدمات بانک به مشتریان و مالکان حساب است که این بانک توانست با رعایت این سه اصل در هم تنیده به مشتریان خود اعتماد و اطمینان بدهد.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد کشور ما پول محور است، تصریح کرد: زمانی که اقتصاد در حالت رکود و تورم است بانک باید فعالیت هایی را انجام دهد که کمک حال دولت باشد، کارکردهایی از این دست که سرمایه‌های مردم را به بنگاه‌های اقتصادی، خانوارها و بطورکلی به سمت دو بخش اقتصاد خرد و کلان کشور هدایت کند که البته در این زمینه بانک مهر اقتصاد عملکرد خوب و قابل قبولی داشته است.

معاون اعتبارات بانک مهر اقتصاد ضمن اشاره به قواعد اصلی بانکداری بدون ربا که مهمترین اصل کاری این بانک است تاکید کرد: از 770 هزار میلیارد ریال تسهیلاتی که بانک مهر اقتصاد با رویکرد عدالت محوری و پیشرفت اقتصادی در اختیار مردم قرار داد، 46 درصد آن تحت عنوان تسهیلات خرد در اختیار آحاد مردم قرار گرفته است و 54 درصد دیگر از این تسهیلات به بخش تولید ملی و تسهیلات کلان اختصاص داده شد.

وی افزود: از سال 89 که مقام معظم رهبری بر سیاست‌های بیست و چهار گانه اقتصاد مقاومتی تاکید کردند برنامه های اعتباری بانک مهر اقتصاد مبتنی بر منویات ایشان تعریف و در راستای تحقق و عملیاتی شدن این سیاست‌ها تنظیم شد.

وی با بیان این که رویکرد بانک مهر اقتصاد در ارائه خدمات در جامعه به دو دسته اقتصادی و خدماتی تقسیم می‌شود، ادامه داد: در رویکرد خدماتی با طراحی مجموعه‌ای از روش‌ها و کمک‌های مردم، قادر به رفع انواع نیازهای مالی عزیزان صاحب سپرده و مشتریان بانک با ارائه خدمات مالی پیش‌بینی شده هستیم که بر اساس عدالت محوری تنظیم شده است.

نجف پور ادامه داد: در رویکرد دوم نیز که رویکرد اقتصادی با توجه به اصل پیشرفت و رفاه اقتصادی جامعه مد نظر بانک است تا به حال 25 هزار تسهیلات بانکی کلان را به فعالان اقتصادی و بنگاه‌های تولیدی اختصاص داده‌ایم و این درحالی است به طوری که بانک 800 هزار فقره تسهیلات در سال پرداخت می کند.

نجف‌پور تعداد مشتریان بانک مهر اقتصاد را دوازده و نیم میلیون نفر اعلام کرد و افزود: تسهیلات این بانک توقف پذیر نیست به طوری که حتی در تعطیلات عید نوروز شعب کشیک بانک مشغول فعالیت هستند و به متقاضیان، تسهیلات ارائه می‌کنند.

 وی در تشریح اقدامات مجموعه مهر در راستای حمایت از تولید کنندگان داخلی، ادامه داد: بانک در طرح کارت اعتباری کالای ایرانی و مشارکت باگروه صنعتی انتخاب توانست به گونه‌ای عمل کند که هم گروه تولید کننده با ارزانترین قیمت و بدون بروکراسی تسهیلات ‌بگیرد و هم تسهیلاتی با نرخ 16 درصد و اقساط 25 ماهه به خریداران کالای ساخت داخل پرداخت ‌شود.

نجف پور در پایان با بیان اینکه بانک مهر اقتصاد پرچمدار پیاده سازی بانکداری اسلامی است، گفت: این بانک در این زمینه از همه بانک‌ها بطور مطلق پیشی گرفته و با فاصله‌ای زیاد در حال اجرای سیاست‌های بانکداری اسلامی در سطح جامعه است.
A 4
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

طراحی سایت