اطلاع رسانیbreadcrumb separatorاخبار و اطلاعیه‌هاbreadcrumb separatorاخبار
یکشنبه 22 شهریور 1394
تعداد بازدید: 2058
تعداد نظرات: 0

آموزش نخستین گام در پیاده سازی بانکداری اسلامی است

مدیر کل بانک مهر اقتصاد استان همدان به مناسبت هفته بانکداری اسلامی با نماینده ولی فقیه در استان دیدار کرد.
 

مدیر کل بانک مهر اقتصاد استان همدان به مناسبت هفته بانکداری اسلامی با نماینده ولی فقیه در استان دیدار کرد.  

به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد استان همدان، آیت اله طه محمدی - نماینده ولی فقیه در استان - در این دیدار، دور شدن از اصول و مبانی دین را علت اصلی مشکلات دانست و اظهار داشت: اقتصاد از ارکان اصلی جامعه است لذا برای برخورداری از جامعه سالم، نیازمند اقتصادی پاک و شفاف هستیم.

امام جمعه همدان در ادامه ضمن تشکر از اقدامات بانک مهر اقتصاد در زمینه اجرای بانکداری اسلامی، بر اجرای دستورات شرعی در تمامی بانک ها تاکید کرد و خواستار تصویب و ابلاغ قوانین بانکداری اسلامی از سوی بانک مرکزی شد.

وی همچنین اطلاع رسانی و آموزش را نخستین گام در بحث پیاده سازی بانکداری اسلامی دانست و تصریح کرد: امروز بخشی از مسئولیت اجرای بانکداری بدون ربا بر عهده مردم و بخشی دیگر بر عهده بانک هاست.

آیت اله محمدی خاطر نشان کرد: کمبود اطلاعات در خصوص موازین شرعی مربوط به بانکداری و مشخص نبودن راه های سرمایه گذاری دو مشکل عمده و اصلی مردم در عرصه اجرای بانکداری بدون ربا می باشد.

در ادامه، جعفری جوزانی - مدیر کل شعب استان همدان - گزارشی از عملکرد بانک در خصوص اجرای بانکداری اسلامی ارائه کرد و به تشریح برنامه های این بانک در هفته بانکداری اسلامی پرداخت و گفت: بانک مهر اقتصاد نخستین بانکی است که با استفاده از نظرات علماء، کارشناسان و صاحب نظران فقهی اقدام به تاسیس اداره بانکداری اسلامی نموده است و با بازنگری فرآیندهای خود تمامی قراردادها و دستورالعمل ها را با قوانین شرع مقدس منطبق نموده است.
A 4
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

طراحی سایت