چاپ        ارسال به دوست

آیت الله علوی گرگانی:

ربا باید کاملاً از سیستم بانکداری حذف شود


کارکنان شعب بانک مهر اقتصاد استان قم به مناسبت هفته بانکداری اسلامی با آیت الله علوی گرگانی دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد استان قم، آيت الله علوي گرگاني در این دیدار با بیان اینکه باید راه ربا بسته شود به گونه‌ای که ربا در سیستم بانکداری کاملاً حذف شده و امور از راه مشروع پیگیری شوند، اظهار داشت: نخستین مسئله مهم در بانکداری پرهیز از ربا است که ائمه آن را حرام کرده‌اند و قرآن نیز ربا را اعلام جنگ با خدا اعلام کرده است چنین موردی در هیچ جای دیگری بیان نشده و این نشان از اهمیت بانکداری اسلامی و تاکید احکام شریعت بر دوری از ربا دارد.

 استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد: اسلام برای هر مشکلی یک راه حلی دارد و شما باید در مواقع حساس و در زمان بروز مشکلات از علما و رهبر عزیزمان کسب تکلیف کنید تا به یاری خداوند متعال بتوانید بر مشکلات فائق آیید و برای دیگر بانک ها و موسسات الگو باشید.

آیت الله علوی گرگانی با تاکید بر اهمیت تقوای الهی در زندگی روزمره و فعالیت های اقتصادی، خاطر نشان کرد: یکی از بخش‌های تقوا خوش رفتاری و حسن خلق است، بنا بر این سعی کنید در برخورد با مشتریان حسن خلق داشته باشید که از یک سو هم برای دنیا و آخرت شما مفید است و از سویی دیگر با اخلاق خوب مردم جذب شما می‌شوند و در کارهای دنیوی نیز موفقیت های بزرگی نصیب شما می‌شود.

در ادامه این دیدار، محمد رضا پاطلا - مدیرکل شعب استان اظهار کرد: معتقدیم مسائل اقتصادی در پرتو بانکداری اسلامی محقق خواهد شد و باید مدل سازی، سیاست گذاری و آیین نامه نویسی در مسیر بانکداری اسلامی هدفمند شود که این کار نیازمند تلاش و توجه بیشتر در این عرصه است.

مدیرکل شعب استان قم، ادامه داد: مجموعه مهر از سال 1388 در راستای  اجرای فرمان رهبر معظم انقلاب،  قدم در راه استقرار بانکداری بدون ربا نهاده است و با آموزش احکام و پژوهش های این حیطه سعی دارد تا بانک مهر اقتصاد بعنوان نگین بانکداری اسلامی در کشور تبدیل شود چرا که معتقدیم در سایه بانکداری اسلامی می توان خدمات عمومی و رفاه اجتماعی را گسترش داد که در این راستا به دستاوردهای مهمی در چند سال اخیر نائل شده ایم.

وی با بیان اینکه هدف ما خدمت به مردم و کمک به اقتصاد کشور در راستای بهبود وضعیت صنعت و فعالیت های اقتصادی و عمرانی است، افزود: بانک مهر اقتصاد در استان قم با 400 هزار نفر سپرده گذار و 17 درصد سهم بازار، تمامی توان خود را برای اجرا و استقرار بانکداری اسلامی به کار گرفته است.


٠٣:٥٦ - چهارشنبه ١٣ شهريور ١٣٩٢    /    شماره : ٣٥٦٨    /    تعداد نمایش : ١٠٦٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
نرم افزار مشاوره مالی
چگونه میتوانیم به شما کمک کنیم؟ مرحله اول /
میخواهم حساب قرض الحسنه افتتاح نمایم.
1.میخواهم حساب قرض الحسنه افتتاح نمایم.
مرحله دوم /
میخواهم حساب قرض الحسنه افتتاح نمایم.
1.میخواهم حساب قرض الحسنه افتتاح نمایم.
مرحله سوم /
میخواهم حساب قرض الحسنه افتتاح نمایم.
1.میخواهم حساب قرض الحسنه افتتاح نمایم.